Nowości

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nowością i debiutem zarazem – książką Jacka Tarana „Biała Jaskółka”

Biała Jaskółka

Autor: Jacek Taran
Ilustrator: Małgosia Zając

Ilość stron: 609
Rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-957580-1-0

książka
39,90 zł

ebook
29,90

książka + ebook
49,90

Opis

Książka „Biała Jaskółka” to powieść z gatunku fantasy adresowana do młodzieży powyżej 12 roku życia. Autor zapewnia jednak, że również czytelnik dorosły może w tej historii znaleźć coś dla siebie.

Biała Jaskółka to opowieść o czternastoletniej Julii Marzec, wychowance sierocińca, na którą niespodziewanie spada zadanie na pozór przerastające jej siły i zdolności. Dziewczynka podejmuje się jego wykonania, przeczuwając, że dzięki temu uda się jej odkryć własną tożsamość, poznać swoje pochodzenie i przeznaczenie. Warstwa fabularna to jednak tylko pretekst do ukazania problemów tkwiących o wiele głębiej.

W fabularnych ramach baśniowej wędrówki toczy się walka nie tylko o przetrwanie wyimaginowanej krainy, ale przede wszystkim o wartości nadrzędne – solidarność, szacunek dla mniejszości, przyjaźń, lojalność. Autor w sugestywny sposób odwołuje się do problemów współczesnego świata – na kartach książki znajdziemy kryzysy emigracyjne, kryzys klimatyczny, starania o przetrwanie tradycji i towarzyszących jej obrzędów.

Strona internetowa książki:
http://bialajaskolka.nadfosa.com